تاریخچه • ۱۳۵۲

  تاسیس شركت مهندسین مشاور موننكو ایران

  شركت مهندسین مشاور موننكو ایران در سال 1352 با مشاركت شركت مهندسی مونترال (موننكو) از كشور كانادا و بخش خصوصی ایران تاسیس شد و فعالیت خود را ابتدا با تمركز در صنعت برق ایران آغاز نمود.

 •  ۱۳۵۹

  موننکو ایران پس از انقلاب جمهوری اسلامی

  شركت موننكو ایران در سال 1359 با تشكیل شركت قدس نیرو مجددا شروع به فعالیت نمود و همكاری با سهامدار خارجی (شركت موننكو آگرا) متوقف شد.

 • ۱۳۷۰

  شراکت دولت ایران و موننکو اگرا کانادا

  در سال 1370 موننكو ایران فعالیت های خود را با شراكت دولت ایران و موننكو آگرا از كانادا ادامه داد.

 •  ۱۳۷۸

  موننكو ایران بازوی مهندسی گروه مپنا

  در اواخر دهه 70 ، شركت مپنا یكی از شركت های معظم پیمانكاری و سازنده اصلی نیروگاه های حرارتی در ایران با خرید سهم دولت ایران و شركت AMEC یكی از شركت های بزرگ پیمانكاری و مهندسی در بخش انرژی كشور انگلیس با خرید سهم موننكو آگرا، بخش عمده سهام شركت موننكو ایران را به خود اختصاص دادند و از آن تاریخ، موننكو ایران بازوی مهندسی گروه مپنا بوده است.

 • ۱۳۸۰

  گروه مپنا و شرکت AMEC، سهامداران شرکت موننکو ایران

  از اوایل دهه 80 تاكنون، شركت های مپنا،AMEC و سرمایه گذاری میر(متعلق به كاركنان) سهامداران اصلی این شركت بوده اند. در این دوره زمینه های فعالیت موننكو گسترش یافته و علاوه بر صنعت برق، در سایر زمینه ها همچون صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع ریلی برقی، مخابرات و دیسپاچینگ و ... به ارائه خدمات در داخل و خارج از كشور پرداخته است.

 • ۱۳۸۵

  ورود به حوزه نفت و گاز

  شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران موفق به توسعه خدمات خود در حوزه نفت و گاز گردید.

 • ۱۳۸۶

  گسترش فعالیت های موننکو ایران به خارج از کشور

  با اخذ پروژه انجام خدمات مهندسی و نظارت نیروگاه در کشور سوریه، شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران موفق به توسعه فعالیت های خود در خارج از ایران گردید.

 • ۱۳۸۷

  ورود به حوزه مطالعات سیستم و انرژی

  شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران با هدف انجام مطالعات سیستم در حوزه تولید، انتقال و توزیع نیرو و همچنین ریلی موفق به توسعه فعالیت های خود در حوزه مطالعات سیستم و انرژی گردید.

 • ۱۳۸۹

  تاسیس شرکت موننکو عمان

  شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران به منظور تمركز بر بازارهای هدف خاورمیانه موفق به ثبت شركتMonenco Consulting Engineers (MCE) در كشور عمان گردید.

 • ۱۳۹۰

  تاسیس شرکت موننکو نیجریه

  بر اساس رتبه بندی IMI-100، شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران به عنوان تنها مهندس مشاور در بین 400 شرکت برتر ایران قرار گرفت. همچنین این شرکت، به منظور دسترسی به بازار آفریقای مركزی موفق به ثبت شركت موننكو نیجریهMonenco Engineering Limited (MEL) در كشور نیجریه گردید.

 • ۱۳۹۱

  حضور شرکت موننکو ایران در خارج از کشور

  بر اساس رتبه بندی ENR، این شرکت موفق به کسب رتبه 144 در بین 200 شرکت مهندسین برتر دنیا گردید. همچنین موفق به ورود به حوزه نفت و گاز بنگلادش گردید. در همین سال، با اخذ دو پروژه نیروگاه بادی کهک به ظرفیت 50 مگاوات و مزرعه خورشیدی یزد (48 مگاوات حرارتی) موفق به ورود به حوزه انرژی های تجدیدپذیر گردید.

 • ۱۳۹۲

  گسترش فعالیت های شرکت موننکو ایران در حوزه های جدید

  در این سال، شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران موفق به توسعه فعالیت های خود در حوزه های خطوط انتقال آب و گاز، صنعت پتروشیمی و ریلی شامل ایستگاه های مترو شهری، تونل ها، راه آهن و مترو گردید.

 • ۱۳۹۳

   گسترش فعالیت های شرکت موننکو ایران

  در این سال، شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران در بازار خارجی موفق به ورود به حوزه توزیع آب کشور عمان و در بازار داخلی، حوزه شبکه های مخابراتی ثابت و بی سیم، طرح جامع تله متری آب و فاضلاب و توسعه فعالیت های خود در حوزه پتروشیمی گردید.

 • ۱۳۹۴

  ورود به بازارهای هدف جدید

  در بازار داخلی، به حوزه های بهره وری در نیروگاه ها، تحلیل بازار و مشاوره مدیریت و سرمایه گذاری ورود نمود و در بازار خارجی موفق به توسعه فعالیت های خود در اوگاندا، کنیا، تاجیکستان، قرقیزستان و ارمنستان گردید. همچنین جهت توسعه فعالیت های خود در غرب کشور، اقدام به تاسیس دفتر غرب در کرمانشاه نمود.

 • ۱۳۹۵

  تاسیس شرکت موننکو آلمان

  در سال 1395 با هدف دسترسی به بازار اروپا و تقویت همکاری با شرکای اروپایی این شرکت اقدام به ثبت شرکت موننکو آلمان (Monenco Germany) در آلمان نمود و با امضای تفاهم نامه اقدام به همکاری های استراتژیک با شرکت های معتبر بین المللی نمود. همچنین بر اساس رتبه بندی IMI-100، در بین 400 شرکت برتر ایرانی قرار گرفت.