نفت،گاز و پتروشيمي

معاونت نفت و گاز با دارا بودن گواهي‌نامه صلاحيت خدمات مشاوره در تخصص‌ "واحدهاي پالايشگاه نفت، گاز و صنايع پتروشيمي" و نيز  تخصص "خطوط انتقال نفت و گاز"  از معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و با توجه به پتانسيل و امكانات سخت افزاري و نرم افزاري موجود و تجهيز و تكميل آن متناسب با پروژه‌هاي بزرگ صنايع فوق، خدمات طراحي، مهندسي و مشاوره مهندسي را براي پروژه هاي متعددي دركشور ارائه نموده است. همچنين امكان انجام مطالعات امكان سنجي فني و اقتصادي و ارائه خدمات مشاوره اعتباري و سرمايه گذاري بانكي بواسطه داشتن گواهينامه مرتبط از كانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانكي نيز از جمله سرويس­ها و خدمات قابل ارائه در اين معاونت مي­باشد.

اخذ پروژه از اكثر كارفرمايان بزرگ حوزه نفت و گاز به همراه ورود در صنعت پتروشيمي كشور و همچنين اخذ و انجام چندين پروژه در تاسيسات فراساحلي و سكوهاي نفتي منطقه فلات قاره ايران از پيشرفت‌هاي قابل ملاحظه اين معاونت بوده است .

بهره‌مندي از مشاركت و همكاري شركت‌هاي برجسته بين المللي و منطقه‌اي، ارائه خدمات مشاوره‌اي و مهندسي در خارج از كشور را نيز امكان‌پذير نموده و در عين حال فرصت‌هايي براي‌خدمات گسترده‌تر و با كيفيت بالاتر براي مشتريان داخلي ايجاد كرده است. در حال حاضر اين معاونت پس از حضور موفق در پالايشگاه گاز كشور بنگلادش ، درصدد توسعه بيشتر فعاليتهاي خود در بازارهاي شرق آسيا، آفريقا، كشورهاي حوزه خليج فارس و آسياي ميانه مي­باشد.

علاوه بر اين اين معاونت در صنايع نفت و گاز در حوزه زمين شناسي و معدن نيز فعال مي باشد.

 

قابليت ها

توانمندي‌هاي معاونت نفت و گاز موننكو را مي‌توان به دو بخش عمده ارايه خدمات مهندسي در پروژه‌هاي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و همچنين مشاوره در عرصه‌هاي نوين به ويژه بهينه‌سازي مصرف انرژي و بحران‌هاي زيست‌محيطي طبقه‌بندي كرد.
 

  • خدمات طراحي مهندسي
  • مطالعات امكان‌سنجي
  • طراحي مفهومي
  • طراحي پايه
  • طراحي تفصيلي
  • خدمات مهندسي خريد
  • خدمات مهندسي اجرا و نظارت كارگاهي
  • خدمات مشاوره مهندسي و نظارت عاليه
  • برداشت اطلاعات تاسيسات نفت و گاز با استفاده از تكنولوژي ليزر اسكن


 پروژه هاي برتر

 

 

 

پروژه های برتر این حوزه
انجام خدمات مهندسي بازيابي حرارتي از كوره‌هاي واحد الفين و واحد VCM
 کارفرما: شركت پتروشيمي آبادان
تاریخ شروع: 1391   تاریخ پایان: 1393
تجهيز مبادي تحويل و تحول صنعت نفت به سيستم اندازه گيري دقيق خودكار
 کارفرما: شركت نير پارس- گروه مپنا
تاریخ شروع: 1390   تاریخ پایان: 1394
پروژه تهيه مدل سه بعدي سكوهاي مناطق چهارگانه شركت نفت فلات قاره ايران
 کارفرما: شركت نفت فلات قاره ايران
تاریخ شروع: 1391   تاریخ پایان: 1393